Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Kampania o wprowadzeniu edukacji klimatycznej do podstawy programowej
Już 22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, startuje kampania społeczna „TAK dla edukacji klimatycznej”, której celem jest pokazanie potrzeby wprowadzenia edukacji klimatycznej do podstawy programowej polskich szkół. Współtworzymy ją wraz z WWF Polska, UN Global Compact Network Poland, Polski Klub Ekologiczny, IKEA Retail Polska oraz Onet.pl.
Zmiany klimatu każdego dnia nabierają tempa, a ich skutki są coraz częściej odczuwalne na całym świecie. Wiele młodych osób zdaje sobie sobie sprawę z nadchodzącej katastrofy klimatycznej, lecz ich wiedza na jej temat pochodzi głównie z Internetu, social mediów i innych, znajdowanych samodzielnie źródeł.
Jednak miejscem, w którym dzieci i młodzież poznają rzetelne, oparte na danych naukowych informacje o przyczynach zmieniającego się klimatu, ludzkim wpływie na kryzys klimatyczny, jego tragicznych skutkach i możliwościach przeciwdziałania katastrofie, powinna być także - i przede wszystkim - szkoła.
W ramach kampanii powstała strona internetowa, na której 20 kwietnia pojawiła się petycja o wprowadzeniu edukacji klimatycznej do polskich szkół. Dzięki temu wszystkie zainteresowane osoby, w tym również Wy, będą mogli pokazać poparcie dla akcji poprzez podpisanie się pod treścią petycji. Na stronie znajdziecie również szersze wyjaśnienie celu kampanii i tego, co może za sobą nieść. Możecie też obejrzeć spot promujący akcję, w którym wystąpiły również osoby aktywistyczne działające w MSK. Adres strony znajdziecie w komentarzu pod postem oraz możecie się do niej przenieść klikając na link w nagraniu!
Edukacja klimatyczna to jeden z naszych postulatów, o którym nieustannie przypominamy i mówimy podczas naszych akcji. Osoby decyzyjne w Polsce powinny uświadomić sobie wreszcie, że zegar tyka, a zmiany systemowe, które pomogą w walce z katastrofą klimatyczną, należy wprowadzać już teraz.
Jeśli również oczekujecie rzetelnej wiedzy na temat zmian klimatu, koniecznie podpiszcie petycję! Możecie również zaprosić do tego znajomych, rodziców, opiekunów, czy dziadków, zajrzeć na stronę oraz udostępnić ten post.
Mówiąc wspólnym głosem pokażemy, że zależy nam na edukacji dostosowanej do zmieniającego się świata. Podpisz petycję, która pomoże podarować przyszłość na Ziemi Tobie i następnym pokoleniom!